"Jót s jól" program

A példás tanulók jutalmazása a „Jót s jól!” jelképpel

Az „Esély és ösztönzés” komplex tehetséggondozó programunk feltételezése szerint „A társadalmi esélyegyenlőtlenségben élő hátrányos helyzetű és halmozottan hátrányos helyzetű tehetségígéret személyiségére leginkább jellemző partikularitás – a szunnyadó tehetségének kibontakoztatásával, a komplex tehetséggondozás segítségével – elmozdítható az individualitás irányába.”

Ennek egyik eszköze a példás tanulók „Jót s jól” jelképpel történő jutalmazása. Az intézményünkben meghonosodott „Szocializációs füzet” segítségével adunk visszajelzést a tanulóink számára a jó és a rossz cselekedetekről. A jó cselekedeteket az alapértékekhez történő viszonyulásokon keresztül fogalmazzuk meg:

A feljegyzéseket 3 hónaponként összesítjük és értékeljük „Jót s jól” értékelő Excel táblázatban. Például:

X.Y. tanuló:

• A helytörténeti kiadványt rendbe rakta.
  • A Mikulás kupa térségi fordulón versenyzett.
  • Malom versenyen vett részt,IV. helyezést ért el.
  • Példamutatóan vett részt a Mikulás-partin. szervezésében és lebonyolításában.
  • Részt vett az angol nyelvű karácsonyi műsorban.
  • Kosárlabdabajnokságon részt vett.
  • Futballbajnokságon II. helyezést ért el.

X.Z. tanuló

• Szerepelt a „Népi értékeket őrzők” találkozóján.
  • Az iskolai népdalversenyen kiemelt arany minősítést kapott szólóban és ezüst minősítést páros éneklésben.
  • Hétvégén az Idősek napi műsorban szerepelt (zumba).
  • A területi népdalversenyen arany minősítést kapott.
  • Szerepelt az Idősek napján.
  • Területi énekversenyen szólóban ezüst minősítést szerzett.

Az összesítést az osztályfőnökök, míg az értékelést a tantestület egésze végzi el. A jó cselekedetekhez pontszámokat rendelünk, majd a tantestület dönt - az alapértékeknek megfelelő kategóriákban - a jelkép színéről, a kitűző átadásáról. A kitűzőket ünnepélyes keretek közt adjuk át háromhavonként. A jutalmazott tanulók fényképeit a diákönkormányzat ZaDök facebook oldalán tesszük közzé.

A 2017-18-as tanév első harmadában is megtörtént az értékelés, melyről ITT olvashatnak részletesen.