Tömegsport

Tömegsport az iskolánkban

A kisiskolai létszámunkból adódóan a versenysportra nevelésnek elenyésző lehetősége van, hiszen kevés az a tanuló aki testi adottságaival, erejével, ügyességével meg tudja haladni a megyei felmérések átlagát. Így legfőbb törekvésünk a rendszeres tömegsport biztosítása. A csapatjátékokon belül teremfocit, kosárlabdát, röplabdát, floorballt, az egyéni sportágak közül talajtornát, szertornát (szekrényugrás, gerenda), atlétikát (futás, távolugrás, magasugrás, kislabda dobás, súlylökés), szellemi sportokat (sakk, malom) kínálunk, versenyeket rendezünk a tanév rendjének megfelelően.

A tömegsport rendezvényeket egy-egy osztály szervezi, bonyolítja, értékeli és az eredményeket hirdeti. Az eredményekhez pontszámokat rendelünk, amit a „Jót s jól” értékelési rendszerünkben rögzítünk. Az elért pontszámokat az „Év sportolója” cím, valamint az „Év tömegsport csapata” cím odaítélésekor beszámítjuk.

A tömegsport céljai:

• a szabadidő értelmes eltöltése
  • az együttműködési képesség fejlesztése
  • az egyéni teljesítőképesség növelése
  • az egészséges életmódra törekvés segítése
  • sportesemények szervezésének tanulása

A 2017-18-as tanév eseményei:

Futball-bajnokság

Kosárlabda-bajnokság